Наші правила

Фінансовий ліцей цінує свою репутацію серед батьків, учнів та освітян, тому вимагає виконання правил, що наведені нижче:

 1. Ліцеїсти зобов’язані дотримуватися ділового стилю одягу або шкільної форми для занять, виконувати вимоги до зовнішнього вигляду.
 2. Батьки повинні оперативно (телефоном, заявою, або особисто) інформувати ліцей про причини відсутності учня: відсутність ліцеїста від одного уроку до 2-х навчальних днів включно не вважається прогулом за наявності медичної довідки або записки встановленого зразка від батьків (на ім’я куратора класу). За відсутності учня 3 і більше днів він допускається до уроків за наявності медичної довідки або наказом директора на підставі письмової заяви батьків.
 3. Паління звичайних та електронних цигарок категорично заборонено для ліцеїстів як на території ліцею (будинок та прилегла зелена зона), так і на вулицях, інших громадських місцях.
 4. Будь-які напої із вмістом алкоголю заборонені для вживання в ліцеї; також заборонена поява у громадському місці ліцеїста, який знаходиться у стані алкогольного сп’яніння.
 5. Використання жувальної гумки, цукерок під час уроків заборонено.
 6. Ліцеїстам не дозволено харчуватися в класних приміщеннях та предметних кабінетах (крім випадків колективних класних вечірок, святкування днів народження тощо, погоджених з куратором класу).
 7. Всім ліцеїстам на уроках без дозволу вчителя заборонено використовувати мобільні телефони та інші електронні пристрої; на перервах користування мобільними телефонами та планшетами, без нагальної потреби не рекомендується.
 8. Вживання нецензурних виразів є грубим порушенням дисципліни.
 9. Крадіжки особистого або ліцейного майна не сумісні за статусом ліцеїста.
 10. Для ліцеїстів неможливе будь-яке приниження товаришів (булінг), фізичний або психологічний тиск на них.
 11. Рух ліцейними коридорами повинен виконуватись у спокійній, стриманій манері.
 12. Учні повинні своєчасно з'являтися на курарську годину, уроки, ліцейні заходи.
 13. Сміття, харчові відходи викидаються у спеціально відведені корзини. За виконання цього правила відповідають як самі ліцеїсти, так і черговий по класу.
 14. Ліцеїсти відповідають за книжки, отримані в бібліотеці, та обладнання, яке використовується на уроках. Втрата або псування ліцейного майна учнями компенсуються їх батьками.
 15. Непокора, відсутність поваги до вчителів, адміністрації ліцею, необґрунтована відмова відповідати на уроці є порушенням ліцейного етикету.
 16. Ліцеїсти повинні своєчасно виконувати домашні завдання. Пропуски уроків з будь-яких причин не є підставою для невиконання завдань.

Порушення ліцеїстами вищезазначених правил передбачає таке:

 1. Усне зауваження співробітника ліцею.
 2. Письмове повідомлення викладача, куратора у щоденнику або телефонна розмова з батьками щодо поведінки, ставлення до навчання, якості виконання домашніх завдань.
 3. Написання учнем пояснень для прийняття адміністративного рішення та залучення матеріалів до особової справи учня.
 4. Письмове повідомлення директора батькам учня про порушення та прийняті міри, повідомлення по місцю роботи батьків.
 5. Винесення догани учневі в наказі по ліцею.
 6. Залучення учня, батьків до відновлення зіпсованого майна класу, ліцею.
 7. Тимчасове вилучення у ліцеїстів мобільних телефонів, інших пристроїв.
 8. Призупинка діяльності ліцеїста в ліцейному самоврядуванні.
 9. Відміна встановлених ліцеїсту матеріальних та моральних заохочень.
 10. Виклик батьків до ліцею на співбесіду з куратором, заступником директора, директором.
 11. Не допущення учня до уроків для первинного огляду медпрацівником ліцею щодо контактів з іншими учнями, приведення учня до належного зовнішнього вигляду, для розслідування грубого порушення дисципліни.
 12. Розгляд порушень на засіданні педагогічної ради, дисциплінарної комісії, комісії з профілактики правопорушень.
 13. Встановлення директорського контролю за ліцеїстом з оформленням випробувального строку.
 14. Відрахування учня з ліцею (рішенням педагогічної ради).
Поділитися: