Студії  для мудрих  батьків «Щаслива сім’я»

Актуальність: для виконання професійної діяльності люди закінчують курси, інститути, університети, отримують дипломи… А для того, щоб стати дружиною, чоловіком, мамою, батьком, найчастіше, ми не шукаємо знань, не отримуємо дипломів. Тому й не дивно,  що невпинно зростає кількість дітей, які виховуються не в повних сімях. Молоді люди, створюючи сім’ю,  не знають  духовних, моральних законів побудови сім’ї, і їх шлюб не перетворюється на союз двох відповідальних особистостей. Мрії про щасливе життя стають утопією, самооцінка стає неадекватною,  емоційне напруження, роздратування, депресія наростають.

 Щасливу сімю може побудувати та пара, яка прагне йти стежкою мудрості. Під час роботи студій батьки мають можливість поділитися власним досвідом виховання дітей, разом пошукати відповіді на ті питання, які допомагають їм порозумітися з дітьми.

До співпраці на студіях запрошуються батьки учнів ліцею. Інформацію про дату, час та тему повідомляє куратор класу.

 Орієнтовні теми студій

1.      Тема «7-«Я». Закони розвитку  сім`ї» .

У Всесвіті  не має безладу, у Всесвіті є певний порядок ,  у Всесвіті все розвивається за законами.  Людина – частинка природи. ..Юнак і дівчина вирішили жити разом. Чи знають вони, як будувати організацію, що має назву «Сім’я», щоб бути в гармонії з собою, зі своєю половинкою і Всесвітом?

2.      Тема  « Сходження до Любові».

Любов – це не те, з чого все починається… Любов – Це вершина. Щоб зійти на вершину, потрібно мати бажання і знати стежку, тобто мати знання, які допоможуть кожному на шляху сходження.  Багато людей вік проживає, так і  не відчувши, що то є Любов…

Тема 1 і 2 розкривають мету створення сім’ї, вектори  і закони її розвитку. Розкривають природу жінки і природу чоловіка.

3.      Тема «Дитина – дарунок Всесвіту. Вікові потреби розвитку дитини».

4.      Тема «Дитинство -  період дозрівання особистості».

5.      Тема «Особливості виховання хлопчиків і дівчаток».

 

Теми 3, 4, 5 допомагають дорослим отримати «Диплом Мами» і «Диплом Тата».  Дитина – це подарунок небес. То ж які знання  потрібні  нам, дорослим, щоб  допомогти кожній  дитині знайти свою стежку на планеті Земля?

 

6.      Тема «Гармонійний розвиток особистості. Теорія та практика сьогодення».

Гармонія – це певний внутрішній стан, який показує, що зі мною все добре, в мені ЛАД. Які знання ми повинні мати, щоб жити у злагоді з самим собою, з іншими, з Всесвітом?

 

7.      Тема « Алхімія  спілкування».

Спілкування – це унікальний вид діяльності. Стилі спілкування. Насильницьке і ненасильницьке спілкування.

8.      Тема «Основи гуманно-особистісної педагогіки» .

 Як стати Людиною самому і допомогти олюднитися іншим.

 

9.      Тема «Щоденник учня – зло чи благо?» 

Учнівський щоденник розглядаємо з «+» і «-» для учнів, батьків, учителів і робимо висновок.