Січень 2017р.

Міська учнівська конференція шкіл ЮНЕСКО “Україна-Японія в ХХІ столітті в діалозі мов, культур: ціннісні виміри особистості”

 

      23.11.2017р. у Київській гімназії східних мов №1 відбулася щорічна міська учнівська конференція шкіл ЮНЕСКО «УКРАЇНА-ЯПОНІЯ В ХХІ СТОЛІТТІ В ДІАЛОЗІ МОВ, КУЛЬТУР: ЦІННІСНІ ВИМІРИ ОСОБИСТОСТІ», присвячена року Японії в Україні й 25-річчю партнерських взаємовідносин України та Японії, учасниками якої стали учні 21 загальноосвітнього навчального закладу м. Києва.
Захід було проведено за сприяння Посольства Японії в Україні, Фінансовий ліцей представила учениця 11-Б класу Гльоза Анастасія зі своєю доповіддю «Промислове сільське господарство і транспорт Японіїї».

 

23.01.2017р. команда Фінансового ліцею у складі Юдовича Андрія, Царенка Артема та Костіна Дмитра, під керівництвом вчителя історії Рєзнік О.П. взяла участь в міській учнівській конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО, присвяченій Дню Соборності України «Видатні місця та культурна спадщина ЮНЕСКО в Україні».

         В ході конференції і під час підготовки учасники мали змогу:

 •     Ознайомилися з поняттям «Культурна спадщина ЮНЕСКО».
 •     Дослідити та вивчити видатні місця та культурну спадщину ЮНЕСКО в Україні.
 •     Розвинути свій творчий потенціал, вміння та навички, які сприяють поширенню знань про Україну.

Лютий 2017р.

23.02.2017р. команда Фінансового ліцею, яка була представлена учнями 10 класу Савенко Ларисою та Ланового Іллі і під керівництвом учителя історії і правознавства Рєзніка О.П. взяла участь у міській учнівській конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО «Гендерна рівність. Світові тенденції. Українські реалії».

  В результаті підготовки до конференції в та протягом її роботи учні:

·        дізналися про саме поняття «Гендерна рівність»(рівні права жінок і чоловіків в економічній, політичній, освітній та ін. діяльностях);·        досягли певних навичок і вмінь роботи в групі тощо.

Березень 2017р.

24-25.03.2017р. команда Фінансового ліцею,що складалася з учнів 11 класу Купрієнка Данила, Грищенка В’ячеслава, Доценка Володимира, Коваленка Дмитра, Антосевич Анастасії та під керівництвом учителя історії і правознавства Рєзніка О.П. взяла участь у VIII  регіональній конференції старшокласників «Майбутнє, якого прагнення ми! 2017 рік  миру і порозуміння»(в рамках проекту «Модель ООН.Київ-2017р.»)

         Під час підготовки і проведення конференції учні набули певних навичок і вмінь, а саме:

 •  знаходити і використовувати інформацію про різні сфери діяльності багатьох держав;
 •  ознайомилися із структурою ООН;
 •  опанували навички групової роботи;
 •  навчилися аргументовано відстоювати точку зору.

Травень 2017р.

13.05.2017р. команда Фінансового ліцею у складі таких учнів 8 класу: Юдовича Андрій, Костіна Дмитро, Царенка Артема, Бутинської Марії та під керівництвом учителя історії Рєзніка О.П. взяла участь у IV регіональній конференції «Майбутнє, якого  прагнемо ми» в рамках проекту «Модель ООН. Юніор 2017р.»

 Під час підготовки і проведення конференції учні:

·        ознайомилися із структурою і роботою ООН та її структурних підрозділів;

·        навчилися знаходити інформацію про країну і правильно її використовувати;

·        продовжили формувати навички групової роботи;

 

Форум "Глобальні проблеми людства у контексті сучасного науково-технічного прогресу"

2 грудня 2016р. команда Фінансового ліцею брала участь у форумі «Глобальні проблеми людства у контексті сучасного науково-технічного прогресу», який проводився для шкіл-учасників міжнародного проекту Асоційовані школи ЮНЕСКО на базі Ліцею №100 «Поділ».

Гордійко Катерина представила соціальний екологічний проект «Шинам-стоп!». Учні з різних шкіл м.Києва були зацікавлені інформацією про шкоду шин навколо нас і задавали багато питань Катерині про реальні дії, які можуть зупинити використання зношених шин у якості елементів декору.

Савенко Лариса розповіла про шкоду мобільних телефонів та представила проект «Правила користування мобільними телефонами».

Чекаліна Марія у мовній секції виступила з доповіддю «Мова як спосіб мислення та світосприйняття»

Дякуємо організаторам форуму за можливість зустрічі однодумців.

Екологічний круглий стіл "Шинам-стоп!"

Високий рівень утворення відходів та низькі показники їх використання призвели до того, що в Україні щорічно нагромаджуються величезні обсяги відходів, з яких лише незначна частина знаходять застосування як вторинні матеріальні ресурси. Решта є джерелом забруднення повітря, води та землі.

Найважливішою складовою вторинного ресурсного потенціалу є залишкові продукти кінцевого споживання, такі як використана упаковка, відпрацьовані технічні мастила, зношені шини, відпрацьоване електричне та електронне обладнання. За оцінкою експертів, тільки за рахунок зазначених відходів наша держава щорічно безповоротно втрачає близько 5 млн т вторинних матеріальних та енергетичних ресурсів, у т. ч. макулатури - до 2 млн т, склобою - до 1 млн 200 тис. т, пластмаси вторинної - до 1 млн т., відходів деревини - до 450 тис. т, брухту чорних металів - до 180 тис. т, брухту кольорових металів - до 60 тис. т, брухту дорогоцінних та рідкоземельних металів - до ЗО т, відпрацьованих технічних мастил - до 850 тис. т, зношених шин - до 190 тис. т.

Зношені шини відносять до відходів 4-го класу небезпеки, отже, необхідно врахувати, що відходи даного класу не можуть бути розміщені на полігоні, їм потрібні спеціальні способи утилізації. Для багатьох уже стало звичним пофарбування шин, які прикрашають прибудинкові території в нашому місті. Але мало хто знає, наскільки небезпечні шини, що використовуються для благоустрою газонів і дитячих майданчиків.

26 жовтня 2016р. у Фінансовому ліцею м.Києва відбувся "Круглий стіл", присвячений одній з екологічних проблем забруднення навколишнього середовища "Шинам-стоп!". У зібранні взяли участь 10 команд шкіл - членів Міжнародного проекту "Асоційовані школи ЮНЕСКО" з різних районів, Коледжу економіки, права та інформаційних технологій Університету "КРОК", а також науковці-експерти з Національного транспортного університету України (Лук'янова В.В., к.х.н., Нікітченко Ю.С. к.т.н.) та Інституту проблем виховання Національної Академії педагогічних наук України (Пруцакова О.Л., провідний науковий співробітник Інституту проблем виховання НАПН України, к.п.н.).

Д о проблем охорони довкілля були залучені в.о. директора НМЦ Подільського району С.Й. Воробей та головний спеціаліст Департаменту освіти і науки м.Києва І.Л.Піщанська.

Команда Фінансового ліцею у своїй презентації окреслила масштабність використання зношених автомобільних шин на території дитячих ігрових майданчиків, у тому числі на території дитячих садків та навіть шкіл. Під час обговорення практично кожна команда неодноразово висувала пропозиції, ставила назрілі питання. До кого? У першу чергу, до місцевої влади, керівників закладів освіти.

У свою чергу, експерти, керівники освіти висловлювали стурбованість наявною ситуацією, обіцяли максимально можливу підтримку новому руху "Шинам-стоп!", започаткованому Фінансовим ліцеєм (координатор проекту Мірошниченко Т.А., вчитель хімії, біології та екології).

Учасники обговорили шляхи продовження проекту: просвітницька діяльність, звернення до місцевої влади, залучення контактів у соціальних мережах, отримання можливих грандів.

Наприкінці зустрічі всі команди шкіл та запрошені гості отримали пам'ятні сертифікати. Проект продовжується, набуває визнання. Лідирують учні-волонтери Фінансового ліцею Подільського району м.Києва.

  Учасники проекту:
 • Деснянський район: НВК № 39, Спеціалізована школа № 119.
 • Дніпровський район: НВК Гуманітарна гімназія «Гармонія», Гімназія №30 «Еконад» .
 • Оболонський район: Гімназія «Оболонь».
 • Печерський район: Ліцей міжнародних відносин №51, Український гуманітарний ліцей КНУ ім.Т.Шевченка.
 • Подільський район: Ліцей №100 «Поділ», Спеціалізована школа № 118 «Всесвіт», Фінансовий ліцей.
 • Голосіївський район: Спеціалізована школа № 85.
 • Шевченківський район: Коледж економіки, права та інформаційних технологій університету «КРОК».

Головна еко-подія року – Грант Президента України для обдарованої молоді.

У минулому році КЕПІТ запропонував проект для Київських шкіл ПАШ ЮНЕСКО «Креативна клумба». Учні робили емблеми проекту, створювали проекти клумб та почали їх практично реалізовувати в школах. Проектні матеріали були подані на конкурс і отримали Грант Президента України для обдарованої молоді.

Дівчата 10-го класу Войтенко Олександра, Гордійко Катерина, Лавріненко Вікторія, Яковенко Тетяна та Звірич Ганна (учениця 9-Б кл.) брали активну участь у майстер-класі із виготовлення серії знаків «Квіти рвати не треба!». Тепер вони знайшли однодумців та упорядковують клумбу.

ІХ Всеукраїнська екологічна конференція

22 квітня в Університеті Економіки та права «КРОК» відбулася ІХ Всеукраїнська екологічна конференція «Енергетика: уроки минулого – альтернатива майбутнього (до 30-их роковин Чорнобильської катастрофи)».

Фінансовий ліцей на конференції представляли учениці 9-Б та 10 класу, керівник команди – вчитель біології та хімії Мірошниченко Т.А.. У секції №1 «Атомна енергетика та її вплив на навколишнє середовище» доповідь зробила Савенко Лариса (9-Б кл.). у секції № 2 «Гідроенергетика: негативні та позитивні наслідки» - Гунченко Людмила (10 кл.) Секція № 3 «Основні види палива та їх значення в енергетиці країни» - Чекаліна Марія (10 кл.). Цікаво проходила робота сьомої секції «Креативні клумби». У минулому році КЕПІТ запропонував проект для Київських шкіл ПАШ ЮНЕСКО «Креативна клумба». Учні робили емблеми проекту, створювали проекти клумб та почали їх практично реалізовувати в школах. Проектні матеріали були подані на конкурс і отримали Грант Президента України для обдарованої молоді. Дівчата 10-го класу Войтенко Олександра, Гордійко Катерина, Лавріненко Вікторія та Звірич Ганна (учениця 9-Б кл.) брали активну участь у майстер-класі із виготовлення серії знаків «Квіти рвати не треба!». Тепер вони шукають однодумців та розмірковують про місце розташування майбутньої клумби.

Перемога ліцеїстів у Всеукраїнському пілотному проекті ЮНЕСКО

Вітаємо команду учнів 11-го класу: Богдану Сулімову, Катерину Корнієнко, Нікіту Нікітенко, Олену Кулик та Артема Круглика з перемогою в пілотному Всеукраїнському проекті - інтелектуальній грі "Толерантне вирішення конфліктів у молодіжному середовищі", що проходив під егідою ЮНЕСКО.

Гра відбувалась у три етапи на території Університету "КРОК". У рамках проекту учні підготували відеоролик англійською мовою "Вирішення комунікаційних конфліктів у нашому навчальному закладі". У півфіналі ліцеїсти відвідали майстер-класи, взяли участь у грі "Mystery Challenge". 15 квітня у фінальному змаганні команда творчо представила своє бачення, продемонстувавши драматичну постановку уривку В.Шекспіра "Позитивне вирішення конфлікту. Як добре б все сталося у драмах відомих письменників, якби..."

І, нарешті, учні змагались у конкурсі флешмобів "Англійська мова - мова міжнародного спілкування. Ми - за мир!" Команду було нагороджено призами та сертифікатами, які надають право знижки при складанні міжнародного екзамену на встановлення рівня володіння англійською мовою.

День врятованого дерева в КЕПІТі

24 березня 2016 року учні 9-Б класу Савенко Лариса та Яковлєва Владислава брали участь в екологічному семінарі, який проводив Коледж економіки, права та інформаційних технологій для шкіл ПАШ ЮНЕСКО м. Києва. Дівчата привезли 16 кг макулатури, зробивши свій внесок в екологічну акцію "День врятованого дерева", а також узяли участь у семінарі й привезли до ліцею багато нових екологічних ідей.

ІІ Всеукраїнський екологічний форум 2015

4-5 червня 2015 року команда Фінансового ліцею, до складу якої входили учениці 8-Б класу Савенко Лариса, Нізомова Катерина, Звірич Ганна, Чайковська Дар’я, Яковлєва Владислава на чолі з керівником Мірошниченко Т.А. брала участь у ІІ-му Всеукраїнському дитячому екологічному форумі «Діти за довкілля: Майбутнє обираємо Ми!»

Організатори: Партнерська мережа «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні», Неурядова мережа ГЕФ в Україні, ПРООН-ГЕФ Програма малих грантів в Україні, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління при Міністерстві екології та природних ресурсів України та ін.

Під час Форуму діти брали участь в екологічних майстер-класах:
 • Еко-гра «Зелений менеджер»
 • Еко-гра «Зелене місто»
 • Еко-дизайн
 • Лікарські рослини та виготовлення оберегів
 • Сувеніри із солоного тіста
 • Друге життя побутових відходів

Для керівників був проведений круглий стіл «Актуальні питання розвитку системи освіти в інтересах сталого розвитку (ОСР) в Україні», де відбувся обмін досвідом щодо найкращих практик упровадження ОСР та розробка Добровільних зобов’язань.

Кожна команда отримала сертифікати учасників та цінні подарунки.

Конференція ПАШ ЮНЕСКО «Молодь обирає мирне майбутнє»

19 березня 2015 року в Київському міському будинку вчителя відбулася міська конференція ПАШ ЮНЕСКО «Молодь обирає мирне майбутнє», метою якої було формування національно – патріотичної свідомості, віри в духовні сили та майбутнє країни, формування активної життєвої позиції, в якій узяла участь і команда Фінансового ліцею, сформована з учнів 9 і 10 класів.

Під час конференції учні ліцею оголосили та підписали «Звернення» до глав держав із закликом до миру та світлого майбутнього України, презентували діяльність ліцею з патріотичного виховання, зустрілися з бійцями полку «Азов».

Ліцеїсти показали високий рівень поінформованості з зданого питання, вміння доступно й лаконічно викладати свої думки.

Країнознавчий просвітницький фестиваль «Діалог культур: країни Америки, Австралія та Океанія»

16 березня 2015 року в Університеті економіки та права «Крок» відбувся країнознавчий просвітницький фестиваль «Діалог культур: країни Америки, Австралія та Океанія».

Це п’ятий ювілейний фестиваль, який проводиться в Університеті. Команду Фінансового ліцею представляли учениці 8-Б класу Савенко Лариса та Яковлєва Владислава, а також керівник команди - Мірошниченко Т.А. Слід зазначити, що Фінансовий ліцей брав участь у всіх п’ятьох фестивалях, успішно представляв країни Африки, Азії, Європи та Латинської Америки. За багаторічну співпрацю у реалізації проекту Університет «Крок» відзначив «Подякою» Мірошниченко Т.А.

У цьому році дівчата представляли Еквадор. Країна ця має тісні економічні зв’язки з Україною: ми експортуємо каву, какао, банани, троянди. На презентації дівчата не тільки ознайомили колег з об’єктами Усесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО, а й пригостили всіх присутніх шоколадом, виготовленим за класичною технологією виключно з одного сорту відбірних какао-бобів, що були вирощені на плантаціях Еквадору.

Цікавою була концертна програма, латиноамериканські танці та музика створили атмосферу свята. За активну участь у фестивалі учениці 8-Б класу отримали іменні сертифікати, а Фінансовий ліцей – «Подяку».

ІІІ міська науково-практична конференція асоційованих шкіл ЮНЕСКО м. Києва

Толерантна людина – це перш за все особистість, якій притаманні духовні, моральні цінності та якості. Як писав Олександр Довженко : «…людина повинна бути Людиною…». Цей вислів пояснюється тим , що кожен з нас повинен задуматися над своїм ставленням до інших , вміти правильно підтримати один одного , поважати людей , прислуховуватися до інших думок, поглядів.

16-19 листопада у Ліцеї міжнародних відносин відбулася ІІІ Міська науково-практична конференція асоційованих шкіл ЮНЕСКО міста Києва “Філософські основи духовних цінностей як істина миру”. Конференція була присвячена 70-й річниці ЮНЕСКО та 60-й річниці членства України в ЮНЕСКО. У конференції взяли участь учениці 9-го класу Фінансового ліцею Ганбарова Діана та Чекаліна Марія, а також вчителі Гаврилюк Л.П. та Мірошниченко Т.А.

Конференція розпочала роботу 16 листопада - у міжнародний День толерантності - акцією “Створення міста толерантності”. Команда нашого ліцею брала активну участь у пізнавальному квесті “Вулицями толерантності”.

18 листопада ліцеїстки представляли результати своєї роботи у студії “Українська вишиванка як духовна цінність народу, виразник національного характеру; ідеалів, традицій”.

Керівник групи Гаврилюк Л.П. відвідала секцію “Методологічні основи формування духовності учнів”. За підсумками роботи було оголошено декларацію конференції “Духовні цінності та кодекс поведінки сучасної молоді України”, усім учасникам вручено сертифікати.

XVI Всеукраїнська конференція учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО

XVI Всеукраїнська конференція учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО

«Модель ідеального суспільства за Шевченком: освітні ініціативи ЮНЕСКО задля гармонізації відносин у полікультурному світі відповідно до принципів «Нового гуманізму»

28 листопада 2014 року відбулось відкриття XVI Всеукраїнської конференції учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО «Модель ідеального суспільства за Шевченком: освітні ініціативи ЮНЕСКО задля гармонізації відносин у полікультурному світі відповідно до принципів «Нового гуманізму». Організатором конференції є Гуманітарна гімназія «Гармонія». Двері для 57 учасників Асоційованих шкіл ЮНЕСКО гостинно відкрив Технічний ліцей Дніпровського району міста Києва.

У конференції брала участь команда Фінансового ліцею у складі Антосевич Анастасії, Гордійко Катерини (учениці 9 класу) та керівник команди Мірошниченко Т.А.

Творча сесія ІІ «Український проект – молодіжна синквейн-естафета» була проведена у вигляді бліц-презентацій ідеального образу власної держави. Команди шкіл по-черзі зачитували свої, раніше підготовлені за умовами конференції.

Далі у порядку денному була Ігрова сесія І «Україна – Шевченко –ЮНЕСКО». Перший робочий день конференції завершився для учнів-учасників пошуково-дослідницькими сесіями:

 • А. Антосевич А. активно працювала у проектній студії «Роль жінки у суспільстві за Т.Г.Шевченком та гендерні ініціативи ЮНЕСКО»
 • Б. Конструкторське бюро моделей «Освіта як пріоритет розвитку суспільства: співзвуччя поглядів Т.Г.Шевченка та ЮНЕСКО
 • В. Анімаційний центр «Міжнаціональний діалог – шлях до стійкого миру у суспільстві (заклики Кобзаря та досягнення ЮНЕСКО)»
 • Г. Гордійко К. представила доповідь в експертно-правову раду «Боротьба
 • Т.Г.Шевченка за дотримання природних прав людини та діяльність ЮНЕСКО у цій царині».

Матеріали для доповідей були підготовлені під керівництвом вчителя української мови та літератури Падалко В.І.

А у цей час для керівників команд проходила науково-практична сесія, керівниками якої були: Чинок Олена Іванівна, Заслужений працівник освіти України, директор Гуманітарної гімназії «Гармонія»; Андрієнко Анатолій Михайлович, директор Технічного ліцею.

29 листопада 2014р. конференція продовжила свою роботу, так як конференція присвячена відзначенню 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка, то всі учасники та гості мали змогу познайомитися з різними інсценізаціями його творів.

VIII Всеукраїнська екологічна конференція

2 грудня 2014 року в м. Києві відбулася VIII Всеукраїнська екологічна конференція «Ековідповідальність: складні питання – прості рішення». Конференція проводилась за сприянням Координаційної ради ПАШ ЮНЕСКО в Україні. Учасниками конференції були учениці Фінансового ліцею Кулик Олена, Коверенко Катерина, Сулімова Богдана (10 клас) та Звірич Ганна, Яковлєва Владислава (8-Б клас) разом з вчителями біології Дяченко Анною Григорівною та Мірошниченко Тетяною Анатоліївною.

За підсумками роботи у 2014 році Фінансовий ліцей був признаний лідером просвітницької діяльності, отримав подяку від Університету «Крок» та статуетку «Лідер просвітницької діяльності - 2014».

Учениці 10 класу під керівництвом Дяченко А.Г.успішно захистили проект «Вода – це життя. Біоіндикація», посівши І місце серед інших шкіл та отримавши сертифікати учасників.

Тиждень природничих наук у ФЛ

Діти поглиблювали знання про природні та штучні екосистеми.

Протягом тижня в кабінеті хімії працювала майстерня з виготовлення килимків для безпритульних собак. Активну участь в акції взяли учні 7-Б класу Ялова Анастасія, Яковлева Влада, Стецюк Данило, а також хлопці 10 класу Мамикін Нікіта, Олейко Максим, Цимбал Артем. Найближчим часом 9 килимків будуть передані Благодійному фонду допомоги безпритульним собакам «Happy Paw»

На великих перервах в холі проходили фізичні експерименти, які підготували для ліцеїстів вчитель фізики С.П.Тищук та учениця 9 класу Челякова Ліза.

Для учнів 7Б та 8 класу спеціалісти комунального підприємства «КИЇВКОМУНСЕРВІС» провели семінар-тренінг «Як поводитись з відходами».

В 11 класі вчителька біології та екології Т.А.Мірошниченко провела семінар-тренінг «Чотири погляди на майбутнє». Учні мали змогу визначити один із шляхів розвитку Планети Земля найближчим часом.

Протягом тижня в кабінеті хімії працював Флоросхауз, де можна було пересадити улюблену квітку та отримати корисні поради, як доглядати за квітами.

акінчили тиждень екологічною виставкою «Друге життя непотрібних речей». Учні 5-х класів створили композиції на уроках курсу «Основи здоров’я» (вчитель А.Г.Дяченко)

Учні 8 класу на уроках курсу «Уроки для сталого розвитку» (вчитель Т.А.Мірошниченко) надали друге життя пляшкам та баночкам від дитячого харчування.

Учителі МО природничих наук підготували «ЕКОЛОГІЧНІ ІНІЦІАТИВИ» для адміністрації Фінансового ліцею щодо покращення навчально-виховного процесу у наступному навчальному році.

VII Всеукраїнська екологічна конференція

Керівник команди член координаційної ради ПАШ ЮНЕСКО в Україні Мірошниченко Т.А. виступила в секції для керівників команд навчальних закладів з доповіддю: «Шини в ландшафтному дизайні: за та проти»

Після закінчення роботи в секціях команда Фінансового ліцею взяла активну участь у роботі майстер-класу з виготовлення свічок. Партнером конференції була Інтернет-крамниця еко-товарів «Гайда!», консультанти якої показали технологію виготовлення свічок з екологічно чистих матеріалів, а також подарували всім учасникам секції флаєри на 5% знижку.

Після підбиття підсумків роботи в секціях дівчата отримали іменні сертифікати, а Фінансовий ліцей – збірник матеріалів VII Всеукраїнської конференції та сертифікат учасника.

II Київська конференція асоційованих шкіл ЮНЕСКО

Фінансовий ліцей Подільського району отримав Сертифікат Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА за участь 18 березня 2014 року в II Київській конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО Києва, приуроченій до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Міжнародний форум "Сучасному навчальному закладу - культуру толерантності" в рамках відзначення Міжнародного дня толерантності

Різноманітні заходи форуму були cпрямовані на поширення культури толерантності серед школярів в різних сферах життя. У рамках роботи форуму відбулися засідання круглих столів за напрямками: «Культура толерантності в школі»; «Толерантне ставлення до природи»; «Толерантність в інтернеті»; «Толерантність в сім’ї».

У роботі форуму брала участь команда Фінансового ліцею у складі Сулімової Богдани, Кулик Олени, Гордійко Катерини та Антосевич Анастасії на чолі з керівником команди Терещенко Ольгою Петрівною.

Екологічний круглий стіл "Шинам-стоп!"

Високий рівень утворення відходів та низькі показники їх використання призвели до того, що в Україні щорічно нагромаджуються величезні обсяги відходів, з яких лише незначна частина знаходить застосування як вторинні матеріальні ресурси. Решта є джерелом забруднення повітря, водних та земельних ресурсів.

26 жовтня 2016 у Фінансовому ліцеї м.Києва відбувся "Круглий стіл", присвячений одній з екологічних проблем забруднення навколишнього середовища "Шинам-стоп!". У зібранні взяли участь 10 команд шкіл - членів Міжнародного проекту "Асоційовані школи ЮНЕСКО" з різних районів, Коледжу економіки, права та інформаційних технологій Університету "КРОК", а також науковці-експерти з Національного транспортного університету України (Лук'янова В.В., к.х.н., Нікітченко Ю.С. к.т.н.) та Інституту проблем виховання Нацональної Академії педагогічних наук України (Пруцакова О.Л., провідний науковий співробітник Інституту проблем виховання НАПН України, к.п.н.).

До проблем охорони довкілля були залучені в.о. директора НМЦ Подільського району С.Й. Воробей та головний спеціаліст Департаменту освіти і науки м.Києва І.Л.Піщанська.